Współczesny design w ogromnej mierze opiera się na delatach – to właśnie dlatego producenci smartfonów poświęcają coraz więcej uwagi nie tyle funkcjonalności, co wyglądowi nowoczesnego sprzętu, a projektanci garniturów wykańczają ręcznie najważniejsze elementy ubioru. W designie wnętrz takim pozornym dodatkiem, który w praktyce bardzo wiele zmienia, są dekoracyjne żarówki.

 

Żarówka towarzyszy człowiekowi już ponad 150 lat. Ten czas pozwolił technice na znaczne ulepszenie żywotności i funkcjonalności tego praktycznego wynalazku. Od kilku lat coraz powszechniejsze stają się jednak żaróki dekoracyjne – eleganckie modele z niebanalnym żarnikiem, które podkreślają sobą charakter lampy, a tym samym całej aranżacji.

maxresdefault.jpg

Źródło: https://i.ytimg.com/vi/OGwa5wrhviY/maxresdefault.jpg

Modele te, pomimo prostego pomysły i wykonania, są bardzo eleganckie i praktyczne jednocześnie. Właściwie można je stosować nawet bez żyrandoli czy kloszy lamp – mogą wisieć na samym kablu, a mimo wszystko zachwycą swoim wyglądem i niebanalnością. Niektórzy projektanci wychodzą wręcz z założenia, że ich piękna w ogóle nie warto ukrywać pod abażurem.

 

Żarówki dekoracyjne oferują wiele interesujących kształtów, wśród których można znaleźć standardową gruszkę, cienką fiolkę, duże krągłości czy długie stożki. Każdy znajdzie tu kształt idealny dla siebie i aranżowanego pomieszczenia.

pexels-photo-30259-large.jpg

Źródło: https://static.pexels.com/photos/30259/pexels-photo-30259-large.jpg

Taki elegancki dodatek cechuje się również dużą mocą maksymalną i ciepłym światłem, dzięki czemu można go dostosować do przeznaczenia pomieszczenia. Żarówka dekoracyjna doskonale spisze się zarówno w gabinecie i sypialni, jak również w salonie czy kuchni. Jest to też doskonały sposób na wykończenie przestrzeni komercyjnych, który przyciągnie wzrok gości i zachęci ich do szczegółowego obejrzenia odwiedzanego miejsca.

 

DECOLAB oferuje swoją kolekcję stylowych żarówek dekoracyjnych, które można zobaczyć tutaj: żarówki dekoracyjne.

lights-light-bulb-idea-large.jpg

Źródło: https://static.pexels.com/photos/2830/lights-light-bulb-idea-large.jpg