Krzesło NEX GHOST BASIC Expand

Krzesło NEX GHOST BASIC

Decolab Decolab

Nowy

Uznane krzesło Nex Basic w wersji z przezroczystym siedziskiem.

Więcej szczegółów

Obsługujemy całą Polskę.

Dostawa 24h od momentu nadania

Ubezpieczony transport

30 dni na dokonanie zwrotu

NEX GHOST BASIC to krzesło z najnowszej kolekcji nawiązującej do znanych ikon design, dzięki zastosowaniu transparentnego siedziska z poliwęglanu i prostych drewnianych nóg, ten klasyczny projekt nabiera świeżości i nadaje lekkości każdej przestrzeni. NEX GHOST BASIC to połączenie prostego w formie, niezwykle popularnego i wygodnego siedziska z eleganckimi drewnianymi nogami. Dzięki temu połączeniu stworzono całkowicie nowy produkt będący modną alternatywą dla wyeksploatowanych już i wszędzie dostępnych modeli krzeseł. NEX GHOST BASIC szczególnie polecany jest do podkreślenia wyjątkowych przestrzeni, świetnie nadaje się do restauracji i klubów, urozmaici przestrzeń biurową jak i również spełni swoją rolę w prywatnych aranżacjach. To designerskie krzesło rewelacyjnie komponuje się w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach i przeznaczone jest dla wymagającego klienta ceniącego sobie klasyczny design połączony z nowoczesnością.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU
poliwęglan, drewno jesionu.


WYMIARY
wys. 82cm / szer. 46cm / gł. 53cm/ wys. siedziska 44cm

Wszystkie produkty z naszej oferty są wysokiej jakości inspiracjami stworzonymi przez młodych i zdolnych projektantów na bazie oryginalnych i nieśmiertelnych wzorów, które do dnia dzisiejszego inspirują twórców i stanowią punkt wyjścia dla nowych projektów takich jak seria NEX i MEX oraz PLASTIC CHAIR.Duet Ray i Charlesa Eamsów to unikalne zjawisko na skalę całego wieku i prawdopodobnie najbardziej znana para designerów na świecie. Jeśli ktoś zasługuje na miano ludzi renesansu, to właśnie oni – małżeństwo, które dzięki wyobraźni, niestrudzonej pracy i innowacyjności odcisnęło piętno na architekturze, projektowaniu wnętrz, meblarstwie, fotografii i kinematografii. 

Ch & R Eames poznali się w Cranbrook Academy of Art, gdzie Charles pełnił funkcję instruktora wzornictwa, a później dziekana wydziału wzornictwa przemysłowego. Jednym z pierwszych owoców ich współpracy były wykonane ze sklejki nosze, zaprojektowane dla żołnierzy walczących na froncie II WŚ. Korzystając ze zdobytego doświadczenia Eamsowie stworzyli na przestrzeni lat rewolucyjną serię krzeseł i foteli ze sklejki, które wyróżniały się między innymi wymiennymi spodami i wygodną, ergonomiczną budową. Mowa m.in. o projektach Plywood Chair i Organic Chair, a później także Aluminum ChairPlastic Armchair i Plastic Side Chair, znanych również jako DSWDSRDAR i DAW, które zainspirowały pokolenia projektantów i do dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Zespół Eamsów odpowiada także za bodajże najbardziej rozpoznawalny i w opinii wielu najwygodniejszy fotel XX wieku – Lounge Chair, który na dziesięciolecia stał się niedoścignioną ikoną designu. 
Ray Eames skupiała się na estetycznych i formalnych aspektach projektów, natomiast Charles Eames wnosił wiedzę techniczną, znajomość surowców i innowacyjność w wykorzystywaniu niestosowanych wcześniej technologii i materiałów, jak np. prasowane drewnoplastik czy włókno szklane. Ich filozofia polegała na tym, żeby „dostarczyć jak największej liczbie ludzi jak najlepsze produkty w jak najniższej cenie.” Forma przedmiotu miała w ich mniemaniu zawsze wynikać z pełnionej przezeń funkcji, a detale nie były „drobiazgami” – to one świadczyły o jakości produktu. Wkład Eames’ów w rozwój wzornictwa przemysłowego jest nie do przecenienia. Ich dzieła do dnia dzisiejszego inspirują twórców i stanowią punkt wyjścia dla nowych projektów.

Accept

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.