Wyprzedaż! Krzesło TECHNO WOOD Expand

Krzesło TECHNO WOOD

Decolab Decolab

Nowy

Nowoczesne krzesło odważnie nawiązujące do klasycznego modelu DSW.

Więcej szczegółów

217,00 zł

brutto

297,00 zł brutto

-80,00 zł

Obsługujemy całą Polskę.

Dostawa 24h od momentu nadania

Ubezpieczony transport

30 dni na dokonanie zwrotu

Krzesło TECHNO WOOD sprawnie nawiązuje do najlepszych tradycji wzornictwa przemysłowego i słynnych już projektów EAMES DSW, a dzięki zastosowaniu wytrzymałego geometrycznego siedziska z polipropylenu, to nowoczesne krzesło doskonale pasuje do niebanalnych przestrzeni lub pomieszczeń urządzonych w modny stylu skandynawskim. Dzięki nowej formie siedziska połączonego z niebanalnymi nogami otrzymaliśmy całkowicie nowy projekt inspirowany klasyką i dopełniony nowoczesnością. Krzesło TECHNO WOOD z pewnością zaspokoi gusta najbardziej wymagających klientów dla których tradycja jest tak samo istotna jak nowe trendy w designie, niewątpliwie to modne krzesło zainteresuje osoby chcące wyróżnienia swoich aranżacji i poszukujące nowych rozwiązań.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU
ABS, drewno buku


WYMIARY
wys. 81cm / szer. 50cm / gł. 42cm/ wys. siedziska 45cm

Wszystkie produkty z naszej oferty są wysokiej jakości inspiracjami stworzonymi przez młodych i zdolnych projektantów na bazie oryginalnych i nieśmiertelnych wzorów, które do dnia dzisiejszego inspirują twórców i stanowią punkt wyjścia dla nowych projektów takich jak SPIKE WOOD.Duet Ray i Charlesa Eamsów to unikalne zjawisko na skalę całego wieku i prawdopodobnie najbardziej znana para designerów na świecie. Jeśli ktoś zasługuje na miano ludzi renesansu, to właśnie oni – małżeństwo, które dzięki wyobraźni, niestrudzonej pracy i innowacyjności odcisnęło piętno na architekturze, projektowaniu wnętrz, meblarstwie, fotografii i kinematografii. 

Ch & R Eames poznali się w Cranbrook Academy of Art, gdzie Charles pełnił funkcję instruktora wzornictwa, a później dziekana wydziału wzornictwa przemysłowego. Jednym z pierwszych owoców ich współpracy były wykonane ze sklejki nosze, zaprojektowane dla żołnierzy walczących na froncie II WŚ. Korzystając ze zdobytego doświadczenia Eamsowie stworzyli na przestrzeni lat rewolucyjną serię krzeseł i foteli ze sklejki, które wyróżniały się między innymi wymiennymi spodami i wygodną, ergonomiczną budową. Mowa m.in. o projektach Plywood Chair i Organic Chair, a później także Aluminum ChairPlastic Armchair i Plastic Side Chair, znanych również jako DSWDSRDAR i DAW, które zainspirowały pokolenia projektantów i do dziś cieszą się uznaniem na całym świecie. Zespół Eamsów odpowiada także za bodajże najbardziej rozpoznawalny i w opinii wielu najwygodniejszy fotel XX wieku – Lounge Chair, który na dziesięciolecia stał się niedoścignioną ikoną designu. 
Ray Eames skupiała się na estetycznych i formalnych aspektach projektów, natomiast Charles Eames wnosił wiedzę techniczną, znajomość surowców i innowacyjność w wykorzystywaniu niestosowanych wcześniej technologii i materiałów, jak np. prasowane drewnoplastik czy włókno szklane. Ich filozofia polegała na tym, żeby „dostarczyć jak największej liczbie ludzi jak najlepsze produkty w jak najniższej cenie.” Forma przedmiotu miała w ich mniemaniu zawsze wynikać z pełnionej przezeń funkcji, a detale nie były „drobiazgami” – to one świadczyły o jakości produktu. Wkład Eames’ów w rozwój wzornictwa przemysłowego jest nie do przecenienia. Ich dzieła do dnia dzisiejszego inspirują twórców i stanowią punkt wyjścia dla nowych projektów.

Accept

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.