Fotel inspirowany projektem SWAN SOFA Expand

Sofa inspirowana projektem SWAN SOFA

Decolab Decolab

Nowy

Klasyczna sofa projektu Arne Jacobsena wykonana z kaszmirowej wełny.

Więcej szczegółów

Obsługujemy całą Polskę.

Dostawa 24h od momentu nadania

Ubezpieczony transport

30 dni na dokonanie zwrotu

W 1958. Arne Jacobsen zaprojektował fotel Swan jak i fotel Egg do lobby i przestrzeni recepcyjnej w hotelu Radisson SAS Royal w Kopenhadze. Swan był technologicznie innowacyjnym fotelem, który charakteryzował się brakiem linii prostych, zastosowane zostały w nim wyłącznie łuki. Misja zaprojektowania każdego elementu budynku hotelowego, jak i mebli, były wielką okazją dla Jacobsena, aby przełożyć swoje teorie dotyczące zintegrowanego designu i architektury, na praktykę. W 1958 roku Swan i Egg Chair zostały zaprojektowane w garażu Jacobsena w jego domu w Klampenborg, na północ od Kopenhagi.


DANE TECHNICZNE
sztywna pianka, wełna kaszmirowa


WYMIARY
wys. 72cm / szer. 150cm / gł. 70cm

Wszystkie produkty z naszej oferty są wysokiej jakości inspiracjami stworzonymi przez młodych i zdolnych projektantów na bazie oryginalnych i nieśmiertelnych wzorów, które do dnia dzisiejszego inspirują twórców i stanowią punkt wyjścia dla nowych projektów.Arne Jacobsen był przede wszystkim architektem, lecz do historii przeszedł głównie jako projektant niezapomnianych mebli. Ironiczne, jako że wyjątkowo nie lubił słowa „designer” i ponoć wystrzegał się go jak ognia. W swoim mniemaniu aranżował przede wszystkim samą przestrzeń, jednak przyjmując zamówienia kierował się podejściem totalnym i do zamawianych budynków projektował niekiedy wszystkie elementy: mebletkaninyoświetleniewyposażenieogród, a nawet popielniczki do sklepu z pamiątkami. Wybierał także konkretny gatunek ryb do ozdobnego basenu.
Przykładem designerskich mebli stworzonych w ramach większego projektu są najbardziej reprezentatywne dla jego stylu i najsławniejsze bodaj fotele: Egg Chair oraz Swan Chair, zaprojektowane do wnętrza monumentalnego hotelu SAS Royal w rodzinnym mieście Jacobsena – Kopenhadze. Obie konstrukcje charakteryzuje organiczna, bardzo proporcjonalna forma oraz niespotykane jak na lata 50 materiały: obok skóry tworzywo oraz pianka poliuretanowa. Innymi znanymi siedziskami Jacobsena są projekty nawiązujące do krzeseł ze sklejki autorstwa Ray i Charlesa Eamsów, np. Ant Chair oraz 7-Chair, będące ikonami wzornictwa modernistycznego. Lekkie, wygodne i łatwo nakładane na siebie (a zatem bardzo praktyczne) a przy tym nieoczywiste w odbiorze stanowią nieodłączny element wyposażenia wielu hoteli i miejsc użyteczności publicznej. Projekty te do dziś stanowią źródło inspiracji i są cenione jako ikony designu XX wieku
Jacobsen po raz pierwszy dał się zaprezentować jako bardzo nowoczesny, ale też kontrowersyjny architekt już w 1929 roku, kiedy wraz z Flemmingiem Lassenem wygrał konkurs Duńskiego Stowarzyszenia Architektów na „Dom przyszłości“. Owocem współpracy był spiralny dom z betonu i szkła zwieńczony płaskim dachem, na którym znajdowało się lądowisko dla helikoptera. W domu było również miejsce na garaż i hangar na łódź, w kuchni czekały gotowe posiłki, a szyby dało się opuszczać podobnie jak w samochodzie. Dalsze projekty Jacobsena potwierdziły jego reputację jako czołowego przedstawiciela modernizmu i funkcjonalizmu w XX wiecznej architekturze. Warto odnotować, że oprócz monumentalnych obiektów, takich jak hotele, kąpielisko Bellevue, osiedle Bellavista, kompleks Allehusene czy szkoła w Munkegård, Jacobsen zaprojektował bardzo wiele domów mieszkalnych i brał udział w intensywnej odbudowie Kopenhagi po II WŚ.

Accept

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.