Współczesna meblościanka

Meblościanka jest meblem wciąż szalenie popularnym, nawet jeśli budzi skrajne emocje i dla wielu stała się obecnie symbolem tandety i kiczu. Jej długotrwała obecność w Polskich domach skłania jednak do zadania sobie pytania: czy meblościanka może stać się nowoczesnym dodatkiem do designerskiego mieszkania, czy to już definitywna przeszłość?
Czytaj dalej

Lampy drewniane

Drewno to klasyczny materiał, od zawsze wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jest stylowe i bardzo trwałe, a także unikatowe – każdy drewniany mebel różni się od innych choćby rozmieszczeniem sęków, zaś delikatne skazy nadają każdemu drewnianemu meblowi indywidualnego charakteru. Drewniane lampy idealnie wpisują się w tę charakterystykę.
Czytaj dalej

Oświetlenie łazienki

W łazience nie tylko dbamy o higienę i dobry wygląd, ale również relaksujemy się po trudach dnia codziennego. Ponieważ spędzamy tam codziennie sporo czasu, oświetlenie łazienkowe powinno odpowiadać zarówno naszym potrzebom użytkowym, jak i estetycznym.
Czytaj dalej

Elektryzujący design - dekoracyjne żarówki

Współczesny design w ogromnej mierze opiera się na delatach – to właśnie dlatego producenci smartfonów poświęcają coraz więcej uwagi nie tyle funkcjonalności, co wyglądowi nowoczesnego sprzętu, a projektanci garniturów wykańczają ręcznie najważniejsze elementy ubioru. W designie wnętrz takim pozornym dodatkiem, który w praktyce bardzo wiele zmienia, są dekoracyjne żarówki.
Czytaj dalej

Minimalizm w aranżacji wnętrz

Minimalizm nie wyróżnia szczegółu, zamiast tego skupiając się na ogóle. Jest to zasadniczy wyznacznik całej koncepcji, który odróżnia ją od innych stylów urządzania wnętrz.
Czytaj dalej

Nowoczesne lampy podłogowe

Lampa podłogowa to sposób oświetlenia zdecydowanie różny od lampy biurkowej czy sufitowej. Jest mobilnym sposobem na oświetlenie (zarówno dodatkowe, jak i główne), a także punktem dekoracyjnym, który zwraca na siebie uwagę na pierwszy rzut oka.
Czytaj dalej

Betonowe lampy

Lampa kojarzy nam się głównie ze szkłem lub materiałem sztucznym prosto z fabryki lub recyklingu, ewentualnie modelami typu „do it yourself” w rodzaju samodzielnie zdobionych słoików etc. Dziś na pierwszej stronie jednak nieco cięższy temat – lampy betonowe.
Czytaj dalej

Nowoczesne zegary ścienne

Zegar to jeden z tych przedmiotów, bez ktrych ciężko zorientować się w życiu. To właśnie on niemal codziennie mniej lub bardziej wyznacza rytm dnia, a możliwość zapomnienia o upływającym czasie staje się luksusem, na który pozwolić sobie niezwykle rzadko. W nowoczesnym wzornictwie zegar zaczyna pełnić funkcję nie tyle użytkową, co coraz bardziej dekoracyjną.
Czytaj dalej

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Celem stylu śródziemnomorskiego w designie jest zapewnić lekki i sprzyjający odpoczynkowi klimat. Ma on umożliwić odcięcie się od zgiełku codziennego życia i subtelne wyciszenie, które pozwoli nabrać siły na oczekujące nas wyzwania – zupełnie jak wyjazd na wakacje.
Czytaj dalej

Szkło i włókno szklane w designie

Pierwsze ślady użytkowania szkła pochodzą sprzed ponad 5 tysięcy lat, czyniąc je jednym z najstarszych materiałów znanych człowiekowi. Początkowo szkło było bardzo rzadkie, a co za tym idzie, również cenne – dla przykładu w starożytnym Egipcie za zniszczenie szkła winowajcy groziła nawet kara śmierci. Na przestrzeni tysiącleci metody produkcji szkła były stale udoskonalane, dzięki czemu dzisiaj jest to relatywnie tani i powszechnie używany materiał stosowany właściwie wszędzie, w tym również coraz chętniej w designie.
Czytaj dalej
Accept

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.